Розвиваємо творчі здібності малят
Зображувальна діяльність має важливе значення для всебічного розвитку особистості. У процесі створення зображення у дитини формується спостережливість, естетичне сприйняття, художній смак, творчі здібності, здатність самостійно створювати прекрасне.
В. Сухомлинський зазначав: «Кожна дитина не тільки сприймає, але й малює, творить, створює. Те як дитина бачить світ,- є своєрідною художньою творчістю. Образ, що сприйняла й одночасно створила дитина, несе в собі яскраве емоційне забарвлення». Діти - це духовний заряд дитячої творчості. Заняття із зображувальної діяльності розвивають уміння бачити прекрасне в повсякденному житті,у творах мистецтва.
У результаті оволодіння способами зображення, діяльність дитини на заняттях поступово набуває художньо-творчого характеру і сприяє цьому використання творчих завдань.
Занняття з малювання з використанням нетрадиційної техніки (малювання долонькою) та творчих завдань
"Яким буває Сонечко?"
Використання завдань на розвиток творчих здібностей дітей та творчих завдань на музичних заняттях.
Важливу роль у становленні творчої особистості має музичне виховання дитини. Адже саме музичне виховання покликане допомогти дитині усвідомити себе як суб'єкта творчості: відчути у собі композитора, художника, митця. Залучаючи дітей до музичної діяльності, ми прагнемо активної імпровізації дитини, виявлення нею власної творчості у різних видах музичної діяльності. Прагнемо збагачення власного досвіду малюків, отримання позитивних вражень від взаємодії з музичним мистецтвом.
Конспект музичного заняття з розвитку творчих здібностей дітей старшого та середнього дошкільного віку "Подорож до зимового лісу"
Budding Tree |
---|
Розвиток творчості дітей в результаті використання ІКТ
« Творчість – це діяльність людини, в якій вона створює нові об’єкти та якості, схеми поведінки й спілкування, нові образи та знання» ( тлумачення «Сучасного філософського словника») Творчість, як складна інтегративна діяльність включає в себе процес творчої діяльності та продукт творчої діяльності
.Як вказує Л.Паламарчук*,творчість є напруженою роботою, якій передує тривалий період накопичення вражень про навколишній світ, сприйняття аналізу явищ, подій, усвідомлення власного ставлення до них.
Коли діти захоплені , безтурботні, творче рішення приходить ніби саме собою.
Дитина дивується, радіє результатові. Зображувальна діяльність є однією з притаманних дошкільникам видів діяльності,яка передбачає прояви творчості.
Якщо при цьому вихователь приміняє ІКТ, то це сприяє підвищенню ефективності та якості навчання, стимулює активізацію пізнавальної діяльності, поглиблює міжпредметні зв’язки.
Саме це можна побачити на занятті вихователя Альштулер О.В. «Швидкі ракети».
*Паламарчук Л.Б.,професор кафедри теорії та історії педагогіки Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук.
Конспект заняття
Слово рідне – мова рідна
(колективний перегляд)
У перші роки свого життя дитина оволодіває унікальним скарбом — мовленням, що дає ЇЙ змогу називатися людиною, зв´язує воєдино її минуле, сучасне й майбутнє, забезпечує спілкування, порозуміння, взаємодію з іншими людьми загалом і найближчим оточенням зокрема. Отже, роль мови й мовлення у становленні особистості, її успішному функціонуванні в різних умовах життєдіяльності складно переоцінити.
Дитячий садок - це перша ступінь системи освіти , і на педагогів лягає величезне завдання закласти основу , базис особистісної культури дитини.
Працюючи над розвитком мови дошкільнят , педагоги дошкільного закладу перед собою ставлять мету : активізувати мовлення дітей у різних видах діяльності .
Адже розвиток мовлення здійснюється не тільки на мовленнєвих заняттях , але і в інших видах діяльності. Інтеграція розділів програми допомагає здійснити нормальнее функціонування мови в житті дітей і значно підвищує ефективність і результативність роботи з розвитку мовлення.
З оновленням підходів до організації мовленнєвих занять виникає необхідність оновлення засобів і методів навчання мови і розвитку мовлення дітей. Науковці рекомендують надавати пріоритет творчому характеру мовленнєвих завдань і вправ, реалізації принципу багатоваріантності в процесі їх виконання. Водночас разом із традиційними з'явилося багато інноваційних методів і засобів розвитку мовлення дошкільників
Колективний перегляд інтегрованих мовленнєвих занять з використанням ІКТ в старшій та середній групах дасть змогу педагогам уточнити, збагатити теоретичні знання з питань розвитку зв´язного мовлення дошкільнят.
Інтегроване заняття у середній групі «Ліс – багатоповерховий будинок» підготувала вихователь Моток М.В.
Інтегроване заняття у старшій групі «Подорож в країну Смішариків» підготувала вихователь Болокан М.Ю.