top of page

"Всі ми пасажири одного корабля на ім'я" Земля ", і пересісти з нього просто нікуди" (Антуан де Сент - Екзюпері). 

В дошкільному віці закладаються основи особистості , в тому числі позитивне відношення до природи , оточуючого світу . Дошкільний заклад є першою ланкою системи неперервної екологічної освіти , тому не випадково перед нами , педагогами , одним із важливих напрямів виховання дошкільнят є формування екологічної культури, гармонійних відносин людини з природою, формування основ культури раціонального природокористування бо не можна відокремити наше життя від навколишнього середовища, в якому ми живемо.

Для успішного вирішення проблеми щодо екологічного виховання дітей дошкільного віку , вимагало створення чітких організаційно – методичних заходів та особливих підходів до керування колективом .

Увагу вихователів було спрямовано  зокрема на засвоєння   методів екологічного виховання і технології в роботі з дітьми різного віку. По засвоєнню педагогами інноваційних технологій, які можна застосувати в роботі з дітьми під час екологічного виховання , широко використовуються такі методи та прийоми як :

  • Екологічний квест « Про що розповість екологічна стежина?» ;

  • Ділова гра «Екологічний калейдоскоп»;

  • термінологічна гра « Кросворд»;

  • інтелектуально-творча гра «В гармонії з природою»

10 березня 2017 року в ДНЗ№12 відбувся екологічний турнір для педагогів на тему: «Зелене диво Землі». Метою турніру було поглибити енциклопедичні знання педагогів з питання екологічного розвитку дошкільнят, активізувати особистий творчий потенціал педагогів, створити умови для рефлексії та обміну думками, самовираження.

Під час проведення турніру команди «Флора» і «Фауна» змагалися у шести категоріях: «Птахи», «Тварини», «Комахи», «Дерева», «Вода» і «Людина та її здоров`я». Команди-учасники виявляли свою небайдужість до кліматичних проблем, демонстрували свої знання про птахів, звірів, дерева, зокрема і про тих, які занесені до Червоної книги, відгадували загадки про природу.

IMG_1950
IMG_1949
IMG_1947
IMG_1943
IMG_1938
IMG_1936
IMG_1935
IMG_1932
IMG_1934
bottom of page